רוית סיני – עו"ד ומגשרת

האם ניתן לעסוק בתחומים נוספים מלבד התחום של התחדשות עירונית?
תחום ההתחדשות העירונית הוא התחום שבו המשרד שלי עוסק כי הוא דרוש 100% זמן ואנרגיה לדעתי לא ניתן לטפל בעוד תחומים אם רוצים לקדם פרויקט באופן יעיל ומקצועי. יש צורך בשיחות אישיות עם הדיירים, יש צורך בפגישות עם האדריכלים ואנשי התכנון בעיריות השונות.

מה מאפיין את הדיירים היום בכל התהליך?
הדיירים היום יודעים שמגיע להם קודם כל עורך דין לפני שהם מתקדמים להתנהל מול יזם כזה או אחר, לדעתי הם הבינו כי בלי עו"ד הם עלולים לטעות בהבנה ולהסכים לדברים שאסור להסכים להם. איך מתמודים עם דיירים סרבנים? אני לא אוהבת את ההגדרה דייר סרבן- יש דיירים שחוששים שזה לגיטימי והתפקיד לי הוא להרגיע אותם ולתת להם את הביטחון שאני שומרת על הזכויות שלהם, לעומת זאת ישנם דיירים שרוצים להשיג לעצמם יותר ולכן הם לא סרבנים הם מכונים הסחטנים. איתם אני לא מתנהלת ומעדיפה אם יש יותר מ 80% סחטנים לא לקבל את הפרויקט.

רוית סיני, את נחשבת עו"ד מוביל בתחומך. תוכלי לשתף את הקוראים בכמה טיפים שהובילו אותך למי שאת היום?
אמינות, יושר, התמדה והכי הרבה להיות אופטמי ולהאמין שעל אף כל הקשיים נוכל להצליח. אני חושבת שעו"ד טוב הוא עו"ד שיודע להתמודד עם המשברים שקורים, וקורים כל יום ובכל שלב. מי שלא יודע להתמודד- הפרויקט נתקע.

מה תגדירי מבחינתך את הפרויקט הדגל שלך לשנת 2018?
יש כמה פרויקטים גדולים במסגרת פינוי בינוי שאני מקווה שיצאו לפועל, מדובר על מאות יחידות, בתל אביב, גבעתיים, בת ים, לוד, פתח תקווה, ר"ג ואפילו באילת.

עכשיו כשיש ראש רשות חדש להתחדשות עירונית, איזה מסר תרצי להעביר?
אני מקווה שהרשות תמלא אחר החוקים שחוקקו לטובת הדיירים, כגון חוק המאכרים ויפסלו את ההתנהלות הפסולה שהיתה עד היום בעניין זה והיתי מוסיפה להם סמכות נוספת, סמכות להתמודד מול סרבנים מה שהיה עוזר לנו בקידום הפרויקטים שיש בהם סרבנים מבלי שנצטרך לפנות להליכים משפטים שהם גם מעכבים וגם יקרים.

רוצים לקבל מידע בעולם הנדל"ן?

הירשמו לניוזלטר שלנו